Komin damski

Udostępnij

Kominy damskie to hit każdej zimy. Szczególnie dotyczy to tych pań, które nie przepadają za owijaniem się klasycznym szalikiem.

Komin damski zimowy

Komin damski zimowy to jedna z ulubionych alternatyw, szczególnie dla kobiet, które nie lubią owijać się szalikiem. Szczególnie tyczy się to okresu zimowego, choć obecnie na rynku istnieją też kominy na czas jesienny.

Dobry komin damski zimowy jest w stanie tak samo, a może nawet i lepiej uchronić nas od zimna. Wszystko zależy od jego wielkości, materiały wykonania oraz tego, jak bardzo jest ciasny.

Luźne kominy damskie charakteryzują się podobnym „działaniem” co szaliki. Możemy je - nawet kilka razy – owinąć wokół szyi, z tą różnicą, że komin nie ma początku ani końca. Sprawia to, że nie musimy się martwić co zrobić z końcami, które bardzo często nam przeszkadzają lub zwyczajnie nie wiemy, jak je położyć, by dobrze wyglądały. Kwestia estetyczna jest bardzo ważne zarówno dla wielbicieli szalików, jak i kominów, stąd możliwość dobrania tego, co będzie bardziej nam odpowiadać.

Inną kwestią jest kolorystyka kominów damskich zimowych, a ta nie ma granic. Wystarczy dobrze się rozejrzeć, by znaleźć komin idealny do naszego sposobu bycia czy charakteru. Wiele modeli występuje też w zestawach z rękawiczkami lub czapką, co dodatkowo uatrakcyjni nasz ubiór.

Komin na szyję – czy tylko damski

Wydawać by się mogło, że kominy damskie zdominowały rynek. Prawda jest jednak taka, że obecnie bardzo wiele modeli tworzy się również z myślą o mężczyznach. W ich przypadku kominy ściśle opinają szyję, sięgając aż do nosa. Dzięki temu zasłaniają dokładnie gardło i usta, co pozwala zniwelować ryzyko wyziębienia.

Podobnie jak w przypadku kominów damskich, niebanalną sprawą są tutaj kwestie kolorystyczne. Bardzo wiele modeli kominów męskich – poza jednolitym kolorem – posiada znane motywy z filmów czy animacji. Coraz więcej tego rodzaju modeli powstaje również dla kobiet, lecz większość posiada znane nam oznaczenie UNISEX, oznaczające, że dany komin może nosić kobieta i mężczyzna.

Warto wiedzieć, że kominy damskie i kominy męskie mają podział na sportowe, zimowe czy jesienno-zimowe. Dzięki temu oznaczeniu możemy dobrać komin pod okazję.

Komin, idealny wybór dla nielubiących szalików!

Dobrze dobrany komin skutecznie zastąpi szalik. Może się spodobać każdemu „anty” fanowi tego skrawka materiału, ponieważ nie wymaga kombinacji – wystarczy założyć go na szyję i po kłopocie!

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz