Najskuteczniejsze sposoby reklamy sklepu internetowego

Udostępnij

Każdy biznes by był rentowny musi dotrzeć do właściwego grona odbiorców. W ten sposób można pozyskać klientów, którzy są w stanie kupić oferowany produkt. Aby dotrzeć do jak największego grona odbiorców, należy przeprowadzić dobrze zaplanowaną kampanię reklamową. W jaki sposób dotrzeć do klientów w internecie?

Zalety reklamy w internecie

Internet stał się jednym z najpotężniejszych mediów w relatywnie krótkim czasie. Obecnie wiele osób spędza godziny swojego wolnego czasu na przeglądanie sieci. Bardzo dużą popularnością cieszą się portale społecznościowe, a skrzynkę mailową posiada praktycznie każdy. Z tego względu, są to idealne miejsca, które posiadają bardzo duży potencjał marketingowy. Nic więc dziwnego, iż wiele osób decyduje się oprzeć kampanię reklamową swojej firmy właśnie na tych dwóch rzeczach.

Moda na social media

Wraz ze wzrostem popularności Social Media tkich jak Facebook, Twitter czy Instagram, marketerzy zaczęli analizować drzemiący w nich potencjał marketingowy. Są to miejsca, które dają dostęp do miliardów użytkowników. W związku z tym, wydają się być idealne do rozpowszechniania prowadzonego biznesu. Facebook daje możliwość płatnej reklamy, która pojawia się różnym użytkownikom na podstawie ich zainteresowań oraz aktywności. Są to reklamy płatne, których zasięg jest jednak bardzo duży. Prowadzenie fanpage'u własnej działalności to również znakomita możliwość do złapania kontaktu z użytkownikami. W ten sposób można podtrzymywać oraz budować nowe relacje z klientami oraz potencjalnymi nabywcami produktu lub usług. Facebook jest również dobrym miejscem na badanie opinii, gdyż posiada możliwość tworzenia ankiet oraz może służyć jako centrum pomocy za pośrednictwem czatu.

Kolejnym portalem, który daje duże możliwości marketingowe jest Instagram. Na tym portalu można założyć profil swojej działalności, gdzie będą prezentowane zdjęcia oferowanych produktów. Z tego względu, jest to skuteczna reklama sklepu internetowego. Za pośrednictwem Insta można wrzuć zdjęcia nowych produktów otagowane za pomocą hashtagów. Jest to również miejsce, gdzie profile zakładają zwykli ludzie uwieczniający na zdjęciach swoją codzienność. Niektórzy z nich posiadają na tyle obserwatorów, iż można uznawać ich za mikroinfluencerów. Nawiązanie współpracy z mikroinfluencerem może być bardzo skuteczną metodę na zwiększenie popularności swojej firmy.

Wiele osób nie docenia Twittera. Popularny "świergot" jest miejscem, gdzie można wrzucać krótkie posty, a osoby śledzące dany profil dostają następnie powiadomienie. Jest to dobre miejsce do wrzucania krótkich powiadomień np. na temat nadchodzących nowości w prowadzonym sklepie internetowym. W realiach Twittera również panują hashtagi, którymi można oznaczać dane wpisy.

Więcej o sprzedaży przez Social Media: https://blog.sky-shop.pl/social-commerce-czyli-jak-sprzedawac-przez-media-spolecznosciowe/

E-mail marketing - Stary, sprawdzony sposób...

Chociaż social media są uznawane przez wielu za najskuteczniejsze sposoby reklamy sklepu internetowego, nie słabnie ilość entuzjastów tradycyjnego email marketingu. Email marketing opiera się na wysyłanie wiadomości, newsletterów czy np. wiadomości transakcyjnych na skrzynkę pocztową odbiorców. Głównym problemem, który występuje w przypadku marketingu tego typu jest konieczność zbudowania odpowiednio dużej bazy adresatów. Baza adresatów posiada adresy email osób, do których wiadomość email zostanie wysłana.

Mail posiada kilka przewag nad social media. Przede wszystkim wiadomość nie zostanie zasypana przez setki kolejnych. Jest to jedną z wad Facebooka - post może zostać zasypany przez inne wiadomości w relatywnie krótkim czasie (szczególnie jeżeli dany użytkownik posiada wielu znajomych). Ponadto, wiadomość może być dużo dłuższa i posiadać wiele załączników, co nie jest szczególnie dobrą praktyką w social media. Skrzynka mailowa jest również miejscem dość prywatnym, dlatego wiele osób poświęca wiele uwagi na wszelkie wiadomości, które do nich dotrą. W celu usunięcia wiadomości należy to zrobić samemu, co zwiększa prawdopodobieństwo odczytania maila przez adresata. Jest jednak pewien minus... wiadomości mogą od razu wpaść do folderu SPAM.

Podsumowując, internet daje nieograniczone możliwości marketingowe. Pomysłów jest wiele, ale szczególną popularnością cieszą się social media oraz mail marketing. Każde z nich posiada jednak pewne wady oraz zalety. Dlatego warto zastanowić się nad połączeniem zalet social media i mail marketingu tworząc komplementarną kampanię reklamową. W ten sposób można wyciągnąć wszystko co najlepsze z każdej z metod, redukując tym samym ich wady. Przed rozpoczęciem kampanii reklamowej warto poświęcić wiele czasu na poszerzanie swojej wiedzy na ten temat i analizę obranej strategii.

Więcej o reklamie sklepu internetowego:

 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz