Jak wybrać idealne okulary przeciwsłoneczne?

Udostępnij

​Okulary słoneczne są potrzebne każdemu z nas - i nie dotyczy to wyłącznie letnich miesięcy. Okulary przeciwsłoneczne przydadzą się także w miesiącach zimowych. Chronią przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, a także przed odblaskami. Sprawdzają się u osób uprawiających sport czy kierowców. Dzięki licznym praktycznym rozwiązaniom, takim jak powłoka hydrofobowa, ich użytkowanie jest bardzo komfortowe. A wśród ogromnej oferty modnych i praktycznych oprawek okularowych każdy znajdzie swój idealny model.

Jak dopasować oprawki okularów przeciwsłonecznych?

Okulary przeciwsłoneczne mają nie tylko użytkową rolę - stanowią bardzo modny dodatek. Aby podkreślały rysy twarzy i indywidualny styl, warto zadbać o odpowiednie dopasowanie kształtu oprawek. Wystarczy zapamiętać prostą zasadę dotyczącą kontrastu między kształtem oprawek a kształtem twarzy. Przy twarzy kwadratowej najlepiej sprawdzą się okrągłe lub owalne okulary przeciwsłoneczne. Z kolei z twarzą owalną doskonale kontrastują kanciaste krawędzie okularów. Taka ogólna zasada to oczywiście podpowiedź, z której możemy, ale nie musimy skorzystać. Przede wszystkim należy kierować się własnym gustem i dopasować okulary do indywidualnego stylu.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem mają za zadanie blokować szkodliwe promienie UV. Aby było to możliwe, okulary powinny być wyposażone w odpowiednie filtry. Nie każde okulary określane jako przeciwsłoneczne posiadają jednak takie skuteczne filtry. Dlatego kupować należy wyłącznie okulary certyfikowane, od znanych producentów - zakup okularów w przypadkowym miejscu, pochodzących od nieznanego producenta może raczej zaszkodzić oczom niż je chronić.

Aby użytkowanie okularów przeciwsłonecznych było bardzo wygodne, a zarazem bezpieczne, warto pomyśleć o opcjach dodatkowych. Zwiększeniu komfortu użytkowania okularów przeciwsłonecznych na pewno sprzyja powłoka hydrofobowa, odpychająca cząsteczki wody. Uniemożliwia ona osadzanie się wilgoci i zanieczyszczeń, zapewniając komfort widzenia. Doskonale sprawdza się także powłoka antyrefleksyjna, redukująca odbicia światła od powierzchni szkieł.

Okulary przeciwsłoneczne mogą posłużyć przez wiele lat. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Należy Należy czyścić je wyłącznie specjalnymi, przeznaczonymi do tego preparatami.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz