Biuro rachunkowe w Warszawie

Udostępnij

Outsourcing usług księgowych może obejmować zarówno kwestie związane z obsługą księgową, jak i kadrowo-płacową. Warto przy tym zaznaczyć, że nie wszystkie biura rachunkowe oferują prowadzenie ewidencji pracowników. Zanim zdecydujesz się na skorzystanie z usług konkretnej firmy, zweryfikuj, czy jej oferta obejmuje wszelkie aspekty, które są istotne z punktu widzenia Twoje teraźniejszej i przyszłej działalności. Nawet jeżeli aktualnie nie planujesz zatrudniania pracowników, weź pod uwagę możliwości przyszłego rozwoju i zastanów się, które usługi księgowe mogą być potrzebne w dalszym okresie prowadzenia biznesu.

Biuro rachunkowe Warszawa: usługi podstawowe

Podstawowym elementem oferty każdego dobrego biura rachunkowego jest obsługa księgowa, która obejmuje regularne prowadzenie księgi przychodów i rozchodów, ewidencji przychodów, ewidencji PIT i VAT oraz jednolitego pliku kontrolnego VAT. W zakres usług księgowych wchodzą również: reprezentacja przedsiębiorcy w urzędach, w tym urzędzie skarbowym i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych,monitoring płatności czy nadzór nad procesami windykacyjnymi. Większość biur rachunkowych oferuje także księgowość online, która odbywa się za pośrednictwem platform internetowych wyposażonych w panel klienta. Oprócz tego przedsiębiorca może liczyć na konsultacje związane z prowadzeniem firmy oraz wybory formy opodatkowania. Należy jednak zaznaczyć, że nie wszystkie biura rachunkowe w Warszawie oferują usługę doradztwa podatkowego, dlatego jeżeli zależy Ci na stałym kontakcie z ekspertem, uwzględnij to swoich poszukiwaniach.

Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?

Jak już wspomnieliśmy, nie każde biuro rachunkowe podejmie się obsługi kadrowo-płacowej w dużej firmie. W przypadku rozproszonej struktury organizacyjnej czy odległych miejsc pracy trzeba wybierać spośród biur, które posiadają doświadczenie w obsłudze podmiotów, w której występuje duża skala zatrudnienia. W ramach obsługi kadrowo-płacowej realizowanych jest wiele zadań obejmujących między innymi prowadzenie ewidencję danych osobowych pracowników, sporządzanie listy płac czy opracowanie umów cywilnoprawnych. Oprócz tego biura rachunkowe w Warszawie przygotowuje wymagane deklaracje i dokumenty do ZUS, US i GUS.

Biuro rachunkowe: Warszawa i nie tylko

Usługi rachunkowe dla Twojej firmy mogą być świadczone nie tylko stacjonarnie, ale za pośrednictwem Internetu. Jeżeli potrzebujesz pomocy specjalisty w zakresie rachunkowości, nie musisz ograniczać się do korzystania z usług księgowych działających w Twojej okolice. Zarówno JDG, jak i duże firmy czy spółki cywilne, coraz chętniej korzystają z możliwości, jakie daje zdalne prowadzenie ksiąg rachunkowych. To wygoda, oszczędność czasu i pewność, że dokumenty urzędowe zostaną dostarczone na czas.

Jeżeli chcesz się przekonać, jakie korzyści niesie za sobą księgowość online, podpisz umowę o współpracę na okres testowy, np. przez jeden miesiąc, i oceń, czy takie rozwiązanie jest dla Ciebie optymalne. 

Artykuł partnera

Komentarze (0)

Zostaw komentarz