Niezbędnik w każdym domu

Udostępnij

​Niezależnie od tego, czy mieszkasz sam, czy z rodziną, będziesz potrzebować suszarki na pranie. Mniejsze lub większe modele sprawdzają się nawet w sytuacji, gdy masz w domu suszarkę bębnową. Przede wszystkim na różnego rodzaju konstrukcjach można rozwiesić tekstylia, bieliznę, ubrania, by efektywnie wyschły. I choć chciałoby się korzystać z uroków lata i słońca w tej materii, to jednak w naszym klimacie częściej będziemy suszarki rozstawiać w mieszkaniu, na strychu czy też w łazience. Producenci w swojej ofercie mają różne produkty, które idealnie wpisują się w potrzeby.

  1. Jak wybrać dobrą suszarkę?
  2. Na co zwrócić uwagę?

Jak wybrać dobrą suszarkę?

Najczęściej suszarki na pranie pojawiają się w mieszkaniach, w których każdy centymetr jest na wagę złota. Przy wyborze konkretnego modelu warto wziąć pod uwagę, ile prania się na nich zmieści. Niektóre produkty są wyposażone w kapownik, który zbiera wodę, a jeszcze inne mają konstrukcję teleskopową. Najważniejszym parametrem jest oczywiście   maksymalne obciążenie i stabilność. Dlatego warto wybierać suszarki, które mają solidną konstrukcję i są wyposażone w antypoślizgowe nakładki na nóżkach.

Na co zwrócić uwagę?

Jeśli szukasz suszarki, to już wiesz, że ilość pomysłów, konstrukcji i rozwiązań może przyprawić o ból głowy. Na https://www.morele.net/kategoria/suszarki-na-pranie-551/ dostępne są zarówno proste standardowe konstrukcje, jak i te niemalże wysoko specjalistyczne. W niektórych przypadkach są one również dość kosztowne. Przy wyborze suszarki warto wziąć pod uwagę metraż mieszkania. To o tyle istotne, że po rozłożeniu zajmować ona będzie dość dużo miejsca, co może utrudniać komunikację w pokoju. Dlatego najpierw zdecyduj, gdzie stanie suszarka na pranie, a potem decyduj się na odpowiedniej wielkości model. Z założenia będzie on zwiększał swoją powierzchnię po rozłożeniu. Na standardowych skrzydłowych modelach można rozwiesić nawet 20 kg prania, a ważnym aspektem będzie długość linek. Oczywiście to wpływa także na wielkość suszarki. Dlatego w niewielkich przestrzeniach idealnym rozwiązaniem może być produkt pionowy – wieżowy. Tu zmieszczą się nie tylko ubrania, ale także pościel czy ręczniki.

Sama suszarka musi być wykonana z materiałów odpornych na wilgoć. Sprawdzają się modele z tworzyw sztucznych lub aluminium, którym nie zaszkodzi również wysoka temperatura czy promienie UV. To ważne, gdy korzysta się z suszarki na zewnątrz domu. Warto zadbać także o dodatkowe kółka, które ułatwiają przenoszenie, a ważnym argumentem są także dodatkowe akcesoria.

Artykuł sponsorowany

Komentarze (0)

Zostaw komentarz