Rodzaje ubezpieczeń turystycznych

Udostępnij

​Podróżowanie to niesamowite doświadczenie, które pozwala nam odkrywać nowe miejsca, poznawać różne kultury i tworzyć niezapomniane wspomnienia. Jednak nawet najlepiej zaplanowane podróże mogą zostać przerwane lub zakłócone nieszczęśliwymi wypadkami czy przykrymi zdarzeniami losowymi. Choć trudno się przed nimi ustrzec, to łatwo można się zabezpieczyć. Jak? Kupując przed wyjazdem dobre ubezpieczenie turystyczne. Zobacz, co obejmuje i jaki poziom ochrony Ci zapewnia.

Zakres ubezpieczenia jest zmienny i zależy od wybranego towarzystwa, celu podróży, określonej sumy gwarancyjnej i ewentualnego zdecydowania się na usługi dodatkowe. Oto przykładowe obszary, które obejmuje ubezpieczenie turystyczne.

Ochrona medyczna

W przypadku nagłej choroby lub wypadku za granicą, koszty leczenia mogą być ogromne. Ubezpieczenie turystyczne zapewnia pokrycie kosztów opieki medycznej, hospitalizacji, leków i innych niezbędnych świadczeń lekarskich lub stomatologicznych. Dzięki temu nie musisz martwić się wysokim rachunkiem z lecznicy i możesz skupić się na powrocie do zdrowia.

Odwołane podróże

Czasami zdarzają się sytuacje, które uniemożliwiają nam udział w zaplanowanej podróży, takie jak nagłe zachorowanie, śmierć w rodzinie czy utrata pracy. Ubezpieczenie turystyczne może pokryć koszty anulowania biletów lotniczych, rezerwacji hotelowych i innych wydatków, które zdążyłeś już ponieść z tytułu wyjazdu.

Utrata bagażu

Utrata bagażu w wyniku zgubienia lub kradzieży jest bardzo frustrujące i może skutecznie utrudniać początek podróży. Ubezpieczenie turystyczne zapewnia odszkodowanie za utratę, kradzież lub uszkodzenie bagażu, a także pomaga w uzyskaniu środków niezbędnych do przetrwania, jeśli dostarczenie walizek mocno się opóźnia.

Pomoc drogowa

To opcja dla osób, które wybierają się na zagraniczny urlop własnym autem. Jeśli podróżujesz samochodem za granicą, ubezpieczenie turystyczne może zapewnić pomoc drogową w przypadku awarii, uszkodzenia, unieruchomienia pojazdu. Może obejmować holowanie, naprawę na miejscu, dostarczenie paliwa, a nawet zapewnienie samochodu zastępczego na czas serwisu.

Ochrona cywilna – ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie turystyczne może również zapewnić ochronę w przypadku odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobom trzecim. Chodzi tu o sytuację, w której Ty lub Twoje dziecko przypadkowo uszkodzicie mienie hotelowe lub spowodujecie wypadek. Wówczas ubezpieczyciel może pokryć roszczenia finansowe poszkodowanego.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz