Pozyskiwanie funduszy unijnych - gdzie szukać pomocy?

Udostępnij

Unia Europejska wspiera swoich obywateli w wielu sytuacjach - między innymi pomagając w otworzeniu nowej firmy, albo wspierając w rozwoju firmy już istniejącej. Żeby jednak pozyskać fundusze unijne, trzeba się nieco orientować w sytuacji - między innymi wiedzieć jakie programy zostały w danej chwili przewidziane, jakie konkursy są ogłoszone, czy też po prostu jak właściwie napisać wniosek o dotację. Sporo osób chciałoby spróbować, ale nie wiedzą od czego zacząć i gdzie właściwie szukać pomocy! Gdzie więc poszukiwać rzetelnych informacji i kto może pomóc w profesjonalnym pozyskaniu funduszy unijnych?

Internet źródłem wiedzy

Co prawda w tej chwili można spotkać się z ogłoszeniami wielu różnych firm zewnętrznych, które oferują pomoc w pozyskiwaniu funduszy unijnych, jednak po taką pomoc warto sięgnąć tylko w sytuacji, gdy inne pomoce zawiodą. Wiele osób po wnikliwym zapoznaniu się z najważniejszymi informacjami jest w stanie samodzielnie przygotować właściwy wniosek. Początkowo wszystko sprawia trudność - potem zaś człowiek uczy się właściwego postępowania. Tak jest właśnie w tym przypadku. Najważniejsza kwestia na początek to dobre, samodzielne zapoznanie się z dotacjami, jakie można uzyskać. W tym celu warto przejrzeć odpowiednie strony w internecie - jest wiele poradników, stron informacyjnych, a nawet specjalna wyszukiwarka dzięki której po wpisaniu miejsca realizacji projektu, dziedziny, jak też samego pomysłu, trafia się na program, który odpowiada tym konkretnym potrzebom. Właśnie ten program może być szansą na uzyskanie funduszy unijnych. 

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich

Sama wiedza znaleziona na stronach internetowych może nie być wystarczająca. W końcu nie wszystkie strony posiadają dobre informacje i sprawdzone artykuły - nie wszyscy doradzający będą też doradzać kompetentnie. Warto więc wybrać się do Punktu Informacyjnego Funduszy Unijnych, gdzie uzyska się rzetelne dane na temat dotacji. Pracownicy posiadają dużą wiedzę na ten temat, którą chętnie się dzielą - jest to przecież ich praca. Trzeba tylko wybrać się do tego punktu, który znajduje się w miejscu realizacji konkretnego projektu. Specjaliści od dotacji zwykle najlepiej orientują się w tych sprawach, które są przypisane do danego regionu. Pracownicy poinformują jakie wnioski trzeba wypełnić i w jaki sposób to zrobić - jest to najlepsza i najbardziej fachowa pomoc. 

Pomoc firmy zewnętrznej

Dopiero w sytuacji, gdy mimo pomocy pracowników Punktu Informacyjnego Funduszy Unijnych dana osoba nadal nie potrafi napisać wniosku o dotację, powinna zwrócić się o pomoc do firmy zewnętrznej. Chodzi o to, by nie popełnić drobnych błędów, które czasem mogą dyskwalifikować projekt. Płatny konsultant z pewnością pomoże wypełnić wniosek, więc łatwiej będzie uzyskać pieniądze na rozwój firmy czy jej założenie. Z drugiej jednak strony usługa może sporo kosztować, więc najlepiej zacząć od wykonania samodzielnych prób. W przypadku większych dotacji warto jednak by pomógł nam specjalista - oszczędzi się czas i ma większe szanse na sukces. Firmą godną polecenia, która od lat zajmuje się pozyskiwaniem Funduszy Unijnych dla przedsiębiorstw jest A1 Europe. Więcej na https://www.a1europe.pl/ >>

Komentarze (0)

Zostaw komentarz