Bezpieczna przesyłka w sklepie internetowym

Udostępnij

Na sukces w branży e-commerce wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest umiejętność dostosowania rodzaju opakowania do konkretnego produktu. Jest to o tyle ważne, że pozwala na budowanie zaufania wśród klientów i wpływa na wizerunek sklepu. To jeszcze nie wszystko. Odpowiednie opakowanie pozwala uniknąć dodatkowych kosztów związanych z uszkodzeniem przesyłki w trakcie transportu.

Przesyłanie produktów na odległość wymaga od pracowników sklepu internetowego znajomości branży opakowaniowej. Każde opakowanie powinno zostać dostosowane do konkretnego produktu, a dokładniej jego rodzaju, masy, gabarytów, kształtów i wrażliwości na takie czynniki, jak wilgoć, wysokie i niskie temperatury oraz drgania i wstrząsy. Niektóre towary wykazują się dużą odpornością na uszkodzenia, inne są niezwykle delikatne i wymagają więcej uwagi.

Jakie opakowania mamy do wyboru?

Współcześnie na rynku jest dostępnych wiele materiałów do pakowania, które pozwalają skutecznie zabezpieczać przesyłki. Ich liczne przykłady można znaleźć na stronie https://E-hurtownia-opakowan.pl. Nawet produkty o niestandardowych rozmiarach, gabarytach, czy innych cechach – przy odpowiednim podejściu pracowników sklepu – powinny bezpiecznie docierać do celu.

Wśród opakowań można wymienić te, których zadaniem jest zabezpieczanie przesyłki od zewnątrz – jako przykład można tu podać kartony tekturowe oraz tuby papierowe; stosowane do zaklejania paczek taśmy pakowe, np. taśma solvent lub hot-melt; a także wypełniacze do paczek, których zadaniem jest wypełnianie wolnych przestrzeni pomiędzy produktem a ścianką opakowania, tu należy wymienić między innymi skropak i poduszki powietrzne.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że nie wszystkie produkty wymagają stosowania taśmy pakowej i wypełniaczy. Jeśli produkt wysyłany jest w kopercie bąbelkowej, to w zupełności powinno wystarczyć zabezpieczenie go przy pomocy kleju, w jaki została wyposażona koperta. Skuteczną ochronę przed uszkodzeniem daje mu folia bąbelkowa, którą wyściełano od wewnątrz taką kopertę. Bardzo istotne jest tutaj dostosowanie wielkości koperty do gabarytów przedmiotu. Niekiedy sprzedawcy internetowi, dla lepszej ochrony przedmiotu, wykorzystują dwie koperty bąbelkowe, wkładając tą, w której znalazł się przedmiot, w drugą nieco większą.

Jak zabezpieczać przedmioty?

W dzisiejszych czasach przez internet sprzedaje się niemal wszystko – od książek po odzież, od elektroniki po meble, od żywności po żywe rośliny. Jeśli do każdego z tych produktów zastosujemy takie samo opakowanie, z góry będziemy skazani na niepowodzenie. Jeśli dopasujemy je do cech danego przedmiotu, zapewnimy mu najlepszą ochronę. Na przykład elektronika, która jest szczególnie wrażliwa na wstrząsy i drgania, powinna być spakowana w karton tekturowy i dobrze zabezpieczona wypełniaczem do paczek, a pudełko zaklejone solidną taśmą. Nieduża elektronika, która z powodzeniem zmieści się w kopercie bąbelkowej, również zyska doskonałą ochronę. Natomiast książki nie wymagają zabezpieczenia przed drganiami, ale powinny być chronione przed działaniem wilgoci. Doskonale sprawdzi się do tego celu duża koperta bąbelkowa albo karton tekturowy zabezpieczony z zewnątrz folią stretch.

Do każdego przedmiotu należy podchodzić indywidualnie. Identyfikować czynniki ryzyka i wybierać opakowanie, które zapewni skuteczną przed nimi ochronę. Dzięki temu przesyłki będą docierać do celu w stanie niepogorszonym, a sprzedawca zyska zaufanie klientów.

Artykuł sponsorowany

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz